14 Aralık 2014 Pazar

yılbaşı yaklaşırken

Yılbaşı yaklaşırken pek çok kişi hediye alışverişine başladı. Daha önce de belirttiğim gibi kitapsever yakınlarınıza illa ki kitap almak zorunda değilsiniz. Kitaplarla ilgili çeşitli aksesuarlar, dekorasyon ya da mutfak ürünleri, giysiler… sevdiklerinizin hoşuna gidecektir. “açlık oyunları” ve “küçük prens” yazılarımda bunlara örnekler vermiştim. Bugün de yılbaşı için farklı seçeneklerle devam edelim. (Bu arada üyesi olduğum “neokur” da benden önce davranıp benzer bir yazı hazırlamış. Ne de olsa aklın yolu birdir. Yılbaşı, kitap ve hediye üçlüsü bir araya gelince…)
Hediyeliklerin pek çoğuna internet ortamından rahatlıkla ulaşabilir ya da önerilerden ilham alarak kendiniz de farklı bir şeyler hazırlayabilirsiniz. 
Hepinize şimdiden güzel bir yıl dilerim.


İlk olarak mevsime uygun bir hediye önerisiyle başlayalım.
Bir şemsiye.
Benzerini - eğer baktıysanız -“ne okur”da da gördünüz zaten. Tek bir farkla: Yazarların yerini burada kitaplar almış. 
Seçim size ait.Yeni yılda da vaktimizi iyi değerlendirmemiz gerekir. Nasıl olacağını sevdiklerimize de hatırlatmak amacıyla onlara aşağıdaki gibi bir duvar saati armağan edebiliriz.


Ya da “okuma vaktidir” deyip bir cep saati...


Cep saati demişken erkekler için önerilerle devam edelim. Bir kravat, yelek, iphone kılıfı...
Bayanlar için acaba seçenekler biraz daha mı fazla? Bakalım.
Kütüphane kataloglarından esinlenerek yapılmış bir bilezik


Bir kolyeYaka iğnesi


Yüzük


Hatta eskimiş kitap kapaklarından sizin bile hazırlayabileceğiniz bir çanta.Bitti mi? Tabii ki hayır. Arkası yarın. Bakalım hangi ürünlerle devam edeceğiz?


                                          ▬    ▬      ▬