26 Mart 2017 Pazar

mart 2017 haber bülteni

Önümüzdeki günler etkinliklerin neredeyse en yoğun olduğu dönem. Baharın gelişi adeta fuarlara, atölye çalışmalarına, yarışmalara da yansıyor. Bu aydan itibaren “haber bülteni” bölümümüze bir süreliğine ara veriyorum. Mart ayı için seçtiğim haberleri merak ediyorsanız…TANPINAR ŞİİR YARIŞMASI:

Yarışmanın son başvuru tarihi 7 Nisan 2017 Cuma. Yarışmaya yurt içi veya dışından herkes sadece bir eserle katılabilir. Sayfa sınırlaması yok. Tema ise “Sarışın buğdayı rüyalarımızın” olarak belirlenmiş. Ayrıntılı bilgi için: TANPINAR ZAMANIÇOCUKLARLA EĞLENCELİ YAZI ÇİZİ:

Yazma eğitmeni Gaye Dinçel ve Psikolog Ernur Yanbastıoğlu’nun yürüteceği atölye çalışmasının yeni grubu 8 Nisan’da Farabi Sahnesinde başlıyor. Atölye 8-12 yaş grubuna yönelik. 4 hafta boyunca cumartesi günleri 15.00-17.00 arası. İNSAN HER YERDE OKUR:

Kütüphane haftası kapsamında 29 Mart 2017 Çarşamba günü 81 ilde saat 12.30-13.00 saatleri arasında okuma etkinliği düzenlenecek. Herkes kitabını alıp 30 dakika sessizce kitap okuyacak. Ayrıntılı bilgi ve afişler için bağlantı: KİTAP OKUYORUZ

KİTAP HEDİYE GÜNÜ:

Herkese Kitap Vakfı öncülüğünde geçtiğimiz yıl başlatılan etkinlik bu yıl 9 Nisan Pazar günü. Bu anlamlı günde amaç, herkesin birbirine kitap hediye etmesi. Yazarlarla gerçekleştirilecek tanışma toplantıları ve imza günleri yapılacak etkinlikler arasında.
                                    ▬    ▬      ▬