28 Ocak 2017 Cumartesi

ocak haber bülteni

Ocak… Yeni bir yılın başlangıcı. Ümitlerin filizlendiği, yeni kapıların aralandığı, kışın soğuğuna rağmen umudun içimizi ısıttığı bir ay. Bütün bu güzelliklerinden dolayıdır ki haber bültenine gözüme çarpan hoş haberlerle başlamak istedim bu sefer. Bakalım bu ayki listemde neler var?

21 Ocak 2017 Cumartesi

BİR MANİNİZ YOKSA ANNEMLER SİZE GELECEK (Ayfer TUNÇ)

70’li, 80’li, 90’lı yıllar… Hangisini ne zaman yakaladınız bilemiyorum ama son günlerde “Ah, nerede o eski günler!” sözünü sık duyar oldum. “Geride kaldığı için mi o yıllara özlem duyuyoruz yoksa gerçekten bir başka mıydı o seneler” diye düşünmeden edemiyor insan. 

Teknolojinin henüz tam anlamıyla hayatımıza girmediği yıllardı. Yaşam daha yavaş, insanlar daha sevecen, çocuklar daha mutluydu. Çoğumuz hafif bir tebessümle hatırlıyoruz o günleri. Yakaladığımız yerden, aklımızda kaldığı kadarıyla.

14 Ocak 2017 Cumartesi

SEVGİNİN GÜCÜ (Zeliha AKÇAGÜNER)

Her çocuk kitabının aslında bir yetişkin kitabı olduğunu düşünürüm her zaman. Çocuk yaşlarını geride bıraksa da çocukluğunu, içindeki çocuğu yaşatanlar içindir bu hikâyeler bir bakıma. Ödüllü yazar Zeliha Akçagüner’in kaleminden “Sevginin Gücü” de onlardan biri. Sıcak, samimi bir hikâye… 


Kitapta ne anlatıldığına gelince...

7 Ocak 2017 Cumartesi

İLBER ORTAYLI SEYAHATNAMESİ (İlber ORTAYLI)

Seyahat etmek, yeni yerler, yeni insanlar görmek, farklı kültürler tanımak… Hele bir de tarihçiyseniz… Üstüne üstlük bir de bunları paylaşmaktan hoşlanıyorsanız… İşte size “İlber Ortaylı Seyahatnamesi”.

1 Ocak 2017 Pazar